نحوه استفاده از قفل یخساز یخچال ساید بای ساید دوو

نحوه استفاده از قفل یخساز یخچال فریزر ساید بای ساید دوو

تشکیل یخ توسط یخچال ساید بای ساید، یک ویژگی بسیار عالی می باشد و باعث شده تا هر زمان که شما نیاز به یخ داشته باشید، به راحت ترین حالت ممکن لیوانتان را پر از یخ کنید و این کار در کمترین زمان ممکن و بدون هیچ دردسری انجام می شود. اما گاهی ممکن است که قفل یخساز دستگاه شما خراب شود و مشکلاتی برای دستگاه شما پیش بیاید. ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی قفل یخساز ساید بای ساید دوو و علل خرابی آن بپردازیم. بنابراین اگر قفل یخساز یخچال ساید بای ساید دوو شما دچار مشکل شده است، ما خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

قفل یخساز ساید بای ساید دوو

در یخچال ساید بای ساید دوو، بر روی پنل دستگاه و در بالای قسمت یخساز و آبریز، چنیدن دکمه وجود دارد. شما با استفاده از این دکمه ها می توانید تنظیمات یخچال را تغییر دهید. و از طریق صفحه نمایشگر می توانید اطلاعات مربوط به یخچال را متوجه شوید. یکی از این دکمه ها، دکمه ی یخساز می باشد. در ادامه وظیفه ی دکمه ی یخساز یخچال ساید بای ساید دوو را توضیح می دهیم.

نحوه ی فعال سازی یا غیر فعال کردن قفل یخساز یخچال ساید بای ساید دوو

در سمت راست و در قسمت پایین پنل دستگاه، دکمه ای به نام دکمه ی ICE MAKER LOCK یا همان کلید قفل یخساز ( خاموش و روشن کردن یخساز ) وجود دارد. شما با فشار دادن روی این دکمه، می توانید وضعیت یخساز در دستگاه خود را کنترل ( خاموش و روشن ) کنید. در صورت قرمز بودن چراغ این کلید، یعنی یخساز شما غیر فعال است و با یک بار فشار دادن دکمه چراغ قرمز خاموش می شود و این به معنای فعال بودن یخساز می باشد.

مزیت دکمه ی یخساز چیست؟

همانطور که گفته شد، با فشار دادن این دکمه می توانید وضعیت یخساز را در حالت روشن و یا خاموش قرار دهید. از مهم ترین ویژگی های این دکمه این است که شما در برخی موارد نیاز به تولید یخ توسط یخچال ندارید، در نتیجه می توانید یخساز را خاموش کنید. به عنوان مثال خاموش کردن قفل یخساز در فصول سرد سال، یا زمانی که مسافرت هستید و… که میزان مصرف یخ، صفر می باشد یا بسیار کم می باشد، کار منطقی می باشد.

روش غیر فعال کردن یخساز در یخچال دوو با کلید های تاچ

روش غیر فعال کردن یخساز در یخچال دوو با کلید های تاچ

اگر یخچال ساید بای ساید دوو شما تاچ می باشد، جهت غیر فعال کردن / فعال کردن یخساز، باید به یکی از دو روش زیر اقدام کنید. اول این که می توانید دکمه های lock / mute را حدودا سه ثانیه فشار دهید و نگه دارید. روش دوم این است که دکمه ی ice off را فشار دهید و سه ثانیه نگه دارید. با این روش یخساز غیر فعال می شود.

علل خرابی قفل یخساز

قفل یخساز ممکن است که به علت وارد شدن فشار بیش از حد به این دکمه، خرابی پنل، فرسودگی دکمه به واسطه ی گذشت زمان ، آسیب دیدگی برد الکترونیکی دستگاه و… خراب شود. در صورت بروز هرگونه خرابی در قفل یخساز چنانچه تخصصی در این زمینه ندارید بهتر است که از یک تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر یخچال دوو  بخواهید تا دستگاه شما را بررسی کند.

استفاده از یخساز

برای استفاده از یخساز، شما می توانید از یخ های به صورت مکعبی ( CUBED ICE ) و یخ های به صورت خورد شده تر ( CRUSHED ICE ) استفاده کنید. برای این منظور، باید دکمه ی WATER/ICE را چند بار فشار دهید تا برنامه ی یخ مورد نظرتان روی دستگاه نمایش داده شود  و برای استفاده از آب نیز باید همین دکمه را فشار دهید. در واقع این دکمه 3 حالت یخ مکعبی، یخ خورد شده و آب را به شما تحویل می دهد.

ریست یخساز یخچال ساید بای ساید دوو

اگر قفل یخساز بنا به هر دلیل کار نمی کند یا یخسازی انجام نمی شود، شما می توانید گزینه ی ریست کردن را امتحان کنید. بسیاری از مشکلات دستگاه، با ریست کردن رفع می شوند. با انجام این کار یخساز دستگاه ریست می شود و مجدد راه اندازی می شود و احتمالا مشکل دستگاه حل می شود.

برای ریست کردن یخساز، باید درب فریزر را باز کنید و کاور قسمت محفظه ی یخساز را خارج کنید. حالا به راحتی می توانید یخساز را مشاهده کنید. در این بخش باید دکمه ی RESET SWITCH  را مشاهده کنید. سپس باید این دکمه را به مدت 5 ثانیه فشار دهید و نگه دارید. با این کار یخساز شروع به چرخیدن می کند و به همین راحتی یخساز ریست می شود و دستگاه بعد از شش ساعت  مجدد یخ سازی می کند.

در صورتی که با انجام عملیات ریست کردن، مشکل یخساز بر طرف نشد، این بدین معناست که ایراد فنی و تخصصی می باشد و باید دستگاه شما توسط مراکز تعمیرات لوازم خانگی مانند مرکز تعمیر دوو دوو پشتیبان بررسی شود. همچنین بعد از ریست کردن یخساز حواستان باشد که کاور یخساز را مانند قبل وصل کنید. علاوه بر این اگر یخ ساخته نمی شود، ممکن است که فیلتر آب کثیف یا مسدود باشد.

تعمیر قفل یخساز یخچال دوو

چند نکته در رابطه با استفاده از یخساز یخچال ساید بای ساید دوو

  • هنگام پر کردن لیوان از یخ، حواستان باشد، زمانی که نصف لیوان از یخ پر شد، دیگر نباید اهرم را فشار دهید، زیرا ما بقی یخ ها نیز وارد لیوان می شوند و لیوان از یخ بیش از حد پر می شود.
  • اگر برق منزلتان قطع شد، بهتر است تا محفظه ی یخ ساز را خالی کنید و بهتر است که آن را به خوبی بشویید.
  • لازم است تا هر چند وقت یکبار محفظه یخساز به خوبی شسته شود تا یخ ها بد بود نشوند.
  • در صورتی که یخچال ساید بای ساید دوو خود را به تازگی خریداری کرده اید و نحوه ی استفاده از یخساز و یا سایر کلید ها یا تنظیمات دما را به خوبی بلد نیستید، مطالعه ی دفترچه راهنمای محصول می تواند کمک بسیاری به شما کند.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 12 میانگین: 3.9]

3 thoughts on “نحوه استفاده از قفل یخساز یخچال فریزر ساید بای ساید دوو”

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش