علت نچرخیدن سینی مایکروویو دوو

دلایل نچرخیدن سینی مایکروفر دوو

نچرخیدن سینی ماکروفر یکی از مشکلات بسیار شایع در همه ی ماکروویو ها می باشد و این مشکل ممکن است که بنا به دلایل مختلفی اتفاق بیوفتد. به عبارتی این اگر سینی ماکروفر نمی چرخد ممکن است که به علت اشتباهات کاربران یا مشکلات فنی دستگاه اتفاق افتاده باشد. اگر می خواهید علت نچریدن سینی ماکروفر را بدانید، پیشنهاد می کنیم که تا انتهای این مقاله که توسط مرکز تعمیر دوو دوو پشتیبان  ارائه شده است  با ما همراه باشید، زیرا ما در این مقاله قصد داریم که در رابطه با علل نچرخیدن سینی ماکروویو دوو به طور کامل با شما عزیزان صحبت کنیم.

اهمیت چرخیدن سینی مایکروویو دوو چیست؟

همانطور که می دانید سینی ماکروویو از جنس پیرکس می باشد و شما می توانید غذا های جامد را به طور مستقیم یا غیر مستقیم یعنی توسط یک ظرف دیگر بر روی این سینی قرار دهید. چرخیدن سینی باعث می شود تا غذا به طور یکنواخت گرم شود و حرارت به طور یکسان به تمام قسمت های غذا برسد. همچنین سینی توسط نیروی موتور گردان یا همان موتور کف به حرکت در می آید. در ادامه در رابطه با علل نچرخیدن سینی ماکروویو دوو صحبت خواهیم کرد.

علتهای نچرخیدن سینی ماکروویو دوو

علل نچرخیدن سینی ماکروفر دوو

  • قرار گیری نا مناسب سینی در محل خود
  • شکستگی کوپلینگ
  • خرابی حلقه متحرک
  • کثیفی داخل دستگاه
  • قرار دادن ظروف بزرگ روی سینی
  • مشکلات خود سینی
  • خرابی موتور گردان
  • خرابی برد الکترونیکی

قرار گیری نا مناسب سینی در محل خود

اولین موردی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که سینی شیشه ای ماکروفر در جای اصلی خود فیکس شده باشد. خیلی اوقات هنگام برداشتن غذا از روی سینی ممکن است که سینی جابه جا شود و یا هنگام تمیز کردن و نظافت داخل دستگاه ممکن است که سینی روی کوپلینگ یا روی ریل به خوبی جا نگرفته باشد، در این صورت سینی نمی تواند به خوبی بچرخد و حتی ممکن است شما متوجه ی شنیدن صدای نا هنجار نیز شوید. در این صورت فقط کافیست که سینی را به درستی در جای خود قرار دهید.

شکستگی کوپلینگ

کوپلینگ یا کوپلر یک قطعه ی پلاستیکی می باشد که دارای سه تا شیار است. سینی شیشه ای ماکروفر نیز دارای سه تا شیار می باشد که وقتی سینی بر روی کوپلینگ قرار می گیرد، روی هم فیکس می شوند. کوپلینگ به شفت موتور وصل شده است و نیروی موتور را به سینی منتقل می کند و باعث چرخاندن سینی می شود. اگر کوپلینگ شکسته باشد، سینی نمی چرخد و ممکن است که نچریخیدن سینی با صدا یا لرزش نیز همراه باشد.

خرابی حلقه متحرک

زیر سینی یک حلقه متحرک یا یک ریل دایره ای قرار دارد که دارای سه تا چرخ می باشند. خرابی چرخ های ریل یا شکستگی خود حلقه، باعث می شود که سینی نتواند به خوبی روی ریل قرار بگیرد و یا این که سینی نمی تواند به خوبی بچرخد. در این صورت باید ریل زیر سینی تعویض گردد تا سینی بتواند به خوبی تعادل خود را حفظ کند و روی یک مسیر مشخصی حرکت کند.

کثیفی داخل دستگاه

یکی دیگر از علل نچرخیدن سینی می تواند کثیف بودن یا چرب بودن کف دستگاه باشد. به طور کلی وجود چربی یا تکه های مواد غذایی در زیر سینی و اطراف حلقه ی متحرک باعث می شود که سینی نتواند به راحتی بچرخد. این مشکل با یک نظافت ساده به راحتی قابل حل می باشد.

قرار دادن ظروف بزرگ روی سینی

اگر ظروف بزرگ بر روی سینی قرار بگیرد، به اطراف دیواره های دستگاه برخورد می کند و مانع از چرخیدن سینی می شود. همچنین اگر ظروف بسیار سنگین را نیز بر روی سینی قرار دهید باز هم چرخیدن سینی با مشکل مواجه می شود، بنابراین حواستان به ابعاد و وزن ظروفی که بر روی سینی ماکروویو قرار می دهید باشد.

مشکلات خود سینی

یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید اندازه ی خود سینی می باشد. اگر سایز سینی بزرگتر از ابعاد دستگاهتان باشد، به دیواره برخورد می کند و نمی تواند داخل دستگاه بچرخد. همچنین اگر سینی خیلی سنگین باشد نیز، موتور توانایی به حرکت در آوردن آن را ندارد و حتی ممکن است که موتور نیز آسیب ببیند. البته این مورد در زمان هایی که سینی شکسته باشد و شما مجبور باشید که سینی را تعویض کنید بسیار مهم می باشد. همچنین توجه داشته باشید اگر سینی شکسته باشد یا قسمت زیر آن آسیب دیده باشد نیز سینی نمی چرخد.

خرابی موتور گردان

موتور گردان یا موتور کف، مهم ترین قسمت در به حرکت در آوردن سینی می باشد. موتور متحرک توسط شفت و کوپلینگ با سینی در ارتباط است. اگر موتور بنا به هر دلیلی آسیب ببیند، امکان به حرکت در آمدن سینی فراهم نمی شود. با استفاده از مولتی متر باید تست موتور گردان انجام شود. در صورت خرابی موتور، باید تعمیرات موتور گردان انجام شود و در صورت سوختن موتور گردان باید این قطعه تعویض گردد.

خرابی برد الکترونیکی

همانطور که می دانید برد یک قطعه ی بسیار مهم در ماکروفر می باشد که وظیفه ی مدیریت کلی دستگاه را به عهده دارد. اگر برد معیوب باشد، ممکن است که هر یک از قطعات با مشکل مواجه شوند. به عنوان مثال در صورت خرابی برد، دستور لازم برای چرخش موتور صادر نمی شود و در نتیجه موتور نمی چرخد. در این صورت باید برد دستگاه بررسی شود و در صورت نیاز تعمیر شود.

نحوه برطرف کردن نچرخیدن سینی مایکروویو دوو

جمع بندی

ما در این مقاله در رابطه با مشکل نچرخیدن سینی در ماکروفر دوو با شما عزیزان صحبت کردیم و گفتیم که این مشکل می تواند به دلیل قرار گیری نا مناسب سینی در محل خود، شکستگی کوپلینگ، خرابی حلقه متحرک، کثیفی داخل دستگاه، قرار دادن ظروف بزرگ روی سینی، مشکلات خود سینی، خرابی موتور گردان، خرابی برد الکترونیکی و… اتفاق افتاده باشد. توجه داشته باشید که برخی از مشکلات را خودتان به راحتی می توانید رفع کنید، مثل قرار دادن سینی در جای خود یا تعویض کوپلینگ یا تعویض حلقه ی متحرک و… ، اما برخی از مشکلات مثل خرابی برد یا خرابی موتور گردان و… باید حتما توسط تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر ماکروویو دوو بررسی و رفع گردند، در غیر این صورت ممکن است که دستگاه شما آسیب جدی ببیند، بنابراین به این نکته بسیار توجه داشته باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش