علت وارد نشدن آب به داخل لباسشویی دوو

علت وارد نشدن آب به داخل ماشین لباسشویی دوو

ما در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با وارد نشدن آب به داخل لباسشویی دوو با شما عزیزان صحبت کنیم. بنابراین در صورتی که لباسشویی دوو شما دچار مشکل آبگیری شده است ما خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم. همچنین به یاد داشته باشید که تعمیرات برخی از ایرادات ماشین لباسشویی، ساده می باشند و شما خودتان با یادگیری چند تکنیک ساده می توانید مشکل دستگاهتان را بر طرف کنید. اما برخی دیگر از ایرادات، پیچیده می باشد و نیاز است تا یک تکنسین متخصص از مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی دوو دستگاه شما را بررسی کند و مشکل را بر طرف کند. 

وارد نشدن آب به داخل ماشین لباسشویی دوو

ماشین لباسشویی دوو ممکن است بنا به دلایل مختلفی عملیات آب گیری را انجام ندهد. در نتیجه در صورتی که آب وارد دستگاه نشود، در ابتدا دستگاه برای تراز کردن لباس ها چند دور می چرخد، اما اگر مشکلاتی در آبگیری وجود داشته باشد، آب گیری انجام نمی شود و در این صورت، دستگاه ارور مربوط به عدم آبگیری را نمایش می دهد. همچنین وضعیت دستگاه به حالت توقف در می آید.

ارور وارد نشدن آب به داخل ماشین لباسشویی دوو

ارور وارد نشدن آب به داخل ماشین لباسشویی دوو

در صورتی که آب وارد دستگاه نشود، دستگاه ارور IE را نمایش می دهد. این ارور به شما می گوید که ورودی آب دچار مشکل شده است. که شما باید مواردی از قبیل لوله آب ورودی، شیر برقی دستگاه، شیر آب منزل و سایر مواردی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم را بررسی کنید.

علت وارد نشدن آب به داخل ماشین لباسشویی دوو

  • خرابی شیر ورودی آب منزل
  • خرابی شیر برقی دستگاه
  • خرابی شلنگ ورودی آب دستگاه
  • خرابی سوئیچ سطح آب دستگاه
  • خرابی برد الکترونیکی دستگاه
  • خرابی جا پودری دستگاه

خرابی شیر ورودی آب منزل

در خیلی از مواقع پیش آمده که وارد نشدن آب به داخل دستگاه بخاطر بسته بودن شیر آبی که به دستگاه وصل می باشد، اتفاق افتاده باشد. بر طرف کردن این مشکل بسیار راحت می باشد. برای این که آب وارد دستگاه شود، فقط کافیست تا شیر آب را باز کنید. در صورتی که شیر آب منزل خراب شده باشد، باید آن را تعویض کنید تا مشکل بر طرف شود.

خرابی شیر برقی دستگاه

یکی دیگر از مواردی که باعث می شود تا آب وارد دستگاه نشود، خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی می باشد. در صورتی که شیر برقی خراب باشد، زمانی که دستور باز شدن و وارد شدن آب از طریق برد، داده می شود، شیر برقی باز نمی شود، در نتیجه آب وارد دستگاه نمی شود. بنابراین اگر شیر برقی دستگاه خراب شده، باید شیر برقی دستگاه به طور کامل توسط تکنسین تعویض شود.

خرابی شلنگ ورودی آب دستگاه

شلنگ وردی ماشین لباسشویی، یک شلنگ از جنس پلاستیک می باشد که می تواند دارای 2 تا 3 متر طول باشد. این شلنگ ممکن است در اثر مواردی مسدود شود. به عنوان مثال اگر شلنگ ورودی آب توسط رسوبات آب سخت مسدود شده باشد، و یا این که جسم خارجی مثل سنگ در شلنگ گیر افتاده باشد و یا بنا به هر دلیل دیگری مسدود شده باشد، باعث می شود تا آب از شیر آب خانه به شیر برقی دستگاه منتقل نشود و در نتیجه آبرسانی به دستگاه با مشکل مواجه خواهد شد. در نتیجه باید شلنگ ورودی بررسی شود و در صورت مسدود بودن، باید انسداد بر طرف شود. همچنین در صورتی که شلنگ ورودی سوراخ و پاره شده باشد، باید شلنگ به طور کامل تعویض شود.

خرابی سوئیچ سطح آب دستگاه

سنسور سطح آب، وظیفه دارد تا میزان آب مورد نیاز در دستگاه را تشخیص دهد و توسط سوئیچ، مقدار آب وارد شده به دستگاه را کنترل کند. سوئیچ سطح آب بر روی شیر برقی دستگاه عمل می کند، در نتیجه بدین صورت میزان سطح آب کنترل می شود. بنابراین اگر سوئیچ سطح آب خراب باشد، ممکن است آب به میزان تعیین شده نرسد و یا این که، اصلا شیر برقی باز نشود و آب وارد دستگاه نشود. بنابراین در چنین شرایطی لازم است تا سوئیچ سطح آب به دقت توسط تکنسین بررسی شود و در صورت خراب بودن سوئیچ، این قطعه باید تعویض شود.

خرابی برد الکترونیکی دستگاه

همان طور که می دانید برد الکترونیکی دستگاه، مغز متفکر دستگاه می باشد، یعنی هر فرمانی که صادر می شود، توسط برد الکترونیکی صورت می گیرد، بنابراین اگر برد خراب شود، ممکن است دستوراتی مثل وارد شدن آب را نیز تحت الشعاع قرار دهد. در نتیجه برد باید به دقت بررسی شود و تعمیر شود. همچنین لازم به ذکر است که تعمیرات برد باید توسط تکنسین متخصص انجام شود، زیرا تعمیرات برد یک کار کاملا تخصصی و دشوار می باشد.

خرابی جا پودری دستگاه

یکی دیگر از مواردی که ممکن است باعث وارد نشدن آب به دستگاه شود، کثیف بودن و یا خرابی جا پودری می باشد. وقتی که آب توسط شیر برقی، وارد جا پودری می شود، مواد شوینده در جا پودری را در خود حل می کند و در مرحله ی بعدی این مواد را به داخل دیگ دستگاه انتقال می دهد. اما در صورتی که سوراخ های درون جا پودری به طور کامل مسدود شده باشند، یا سوراخ ها به خوبی باز نباشند، فشار آب در داخل جا پودری ممکن است قطع شود. در نتیجه باید جا پودری از دستگاه خارج شود و در صورت مشاهده ی انسداد جا پودری باید محفظه به طور کامل توسط برس و فرچه تمیز شود و همچنین در صورت شکستگی باید این قسمت تعویض شود.

تعمیر مشکل وارد نشدن آب به داخل ماشین لباسشویی دوو

نکات تکمیلی

مطالبی که در این مقاله بیان کردیم برای کمک به کاربران جهت پیدا کردن مشکل دستگاهشان و بر طرف کردن ایرادات جزئی می باشد، اما باید توجه داشته باشید که که بر طرف کردن برخی از ایرادات نیازمند تخصص و مهارت بالا و تجربه ی بسیار می باشند. در نتیجه در صورتی که دستگاه توسط افراد غیر متخصص تعمیر شوند، ممکن است باعث آسیب رساندن به دستگاه شوند، همچنین باعث می شوند تا خسارت زیادی را به دستگاه وارد کنند. در نتیجه منطقی ترین کار ممکن این است که در صورتی که خودتان تخصص فنی کافی در زمینه ی تعمیرات دستگاه را ندارید، بهتر است تا این کار را به افراد متخصص بسپارید و جهت تعمیر ماشین لباسشویی دوو، حتما با مرکز  تعمیرات دوو پشتیبان  تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش