تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی دوو

تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی دوو

تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی دوو یکی از ایرادات رایجی می باشد که ممکن است برای دستگاه شما اتفاق بیوفتد. در صورت خرابی دستگاه، شما مجبور می شوید تا لباس ها را با دست بشویید و خودتان را به دردسر بیاندازید. در نتیجه تمایل دارید تا هرچه سریع تر ماشین لباسشویی دوو خود را تعمیر کنید تا از این وضعیت خلاص شوید. همچنین به یاد داشته باشید که با انجام سرویس به موقع دستگاه می توانید از پیش آمدن خیلی از مشکلات جلوگیری کنید. ما در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی دوو و نحوه ی تعمیر و بررسی دستگاه و نحوه ی تخلیه اضطراری ماشین لباسشویی دوو با شما عزیزان صحبت کنیم. بنابراین اگر شما، ماشین لباسشویی دوو دارید و با مشکل عدم تخلیه آب از دستگاهتان مواجه شدید، ما خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می دهیم.

ارور تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی دوو

گاهی ممکن است که ماشین لباسشویی دوو شما، مشکلات مربوط به دستگاه را در قالب کد خطا به شما نشان دهد. هر کد خطایی معنا و مفهوم خاص خودش را دارد و ایراد دستگاه را به شما می گوید. بنابراین در صورتی که در ماشین لباسشویی دوو، ارور OE را مشاهده کردید، باید بدانید که این ارور مربوط به مشکلات تخلیه نکردن آب می باشد. در صورتی که این ارور نمایش داده شود، باید مواردی از قبیل شلنگ تخلیه، پمپ تخلیه، هیدروستات و موتور و سایر مواردی که در ادامه به آن ها اشاره میکنیم را بررسی کنید تا علت اصلی تخلیه نشدن آب را پیدا کنید. همچنین در صورت نیاز شاید ممکن باشد که پمپ تخلیه احتیاج به تعویض داشته باشد.

علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی دوو :

  • مشکلات مربوط به پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو
  • مشکلات مربوط به شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی دوو
  • مشکلات مربوط به برد الکترونیکی ماشین لباسشویی دوو
  • مشکلات مربوط به تسمه ماشین لباسشویی دوو
  • مشکلات مربوط به فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو

مشکلات مربوط به پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو

مهم ترین علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی دوو، خرابی پمپ تخلیه می باشد. بنابراین در صورت عدم تخلیه آب، باید عملکرد پمپ تخلیه به دقت بررسی شود. این قطعه در زیر دستگاه تعبیه شده است. بنابراین برای بررسی آن باید پوشش زیر ماشین لباسشویی را خارج کنید و پمپ تخلیه را که یک قطعه ی سفید رنگ می باشد را جدا کنید. اگر پمپ تخلیه توسط آشغال های اضافی مسدود شده بود و یا این که پروانه پمپ شکسته بود، باید پمپ را تمیز کنید و پروانه را نیز تعویض کنید تا مشکل بر طرف شود. در صورتی که پمپ تخلیه دستگاه به طور کامل از کار افتاده باشد، باید پمپ تخلیه را کاملا عوض کنید، در غیر این صورت آب از دستگاه تخلیه نمی شود.

مشکلات مربوط به شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی دوو

گاهی ممکن است عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی، بخاطر جدا شدن شلنگ تخلیه آب اتفاق افتاده باشد. بنابراین باید به پشت دستگاه بروید و وضعیت شلنگ تخلیه را بررسی کنید. همچنین شلنگ تخلیه باید از نصف ارتفاع دستگاه پایین تر باشد تا امکان خارج شدن آب کثیف به درون فاضلاب فراهم شود. علاوه بر این موارد باید بررسی کنید که شلنگ تخلیه دچار یخ زدگی نشده باشد و یا این که شلنگ تخلیه توسط اجسام خارجی مثل سوزن، سکه، دکمه، الیاف و پرز لباس یا هر جسم خارجی دیگری مسدود نشده باشد. در صورت مسدود بودن شلنگ، باید شلنگ آب را جدا کنید و انسداد را بر طرف کنید. همچنین اگر انسداد قابل بر طرف شدن نیست، باید شلنگ تخلیه را تعویض کنید.

همچنین یکی دیگر از مواردی که در رابطه با شلنگ تخلیه باید آن را بررسی کنید، تا خوردگی یا پارگی شلنگ تخلیه می باشد. در صورتی که شلنگ تا خورده باشد، آب از دستگاه خارج نمی شود، در این صورت باید شلنگ را صاف کنید و اگر شلنگ دستگاه پاره شده باشد، آب به چاه فاضلاب منتقل نمی شود و حتی ممکن است باعث نشت آب کثیف شود. که در این صورت نیز باید شلنگ تخلیه را تعویض کنید.

همچنین هنگام نصب دستگاه باید به طول شلنگ تخلیه نیز توجه داشته باشید، زیاد بودن طول شلنگ می تواند باعث تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی شود. طول شلنگ تخلیه نباید بیش تر از 7 یا 8 متر باشد. در غیر این صورت هنگام تخلیه، دستگاه دچار مشکل می شود.

مشکلات مربوط به برد الکترونیکی ماشین لباسشویی دوو

یکی دیگر از احتمالات در رابطه با عدم تخلیه آب، خرابی برد الکترونیکی دستگاه یا خرابی تایمر دستگاه می باشد. به عبارتی در صورتی که برد دستگاه خراب باشد، فرمان تخلیه به پمپ تخلیه ارسال نمی شود و در نتیجه عمل تخلیه انجام نمی شود و در این صورت باید برد دستگاه توسط تکنسین متخصص از مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی دوو بررسی شود.

مشکلات مربوط به تسمه ماشین لباسشویی دوو

یکی دیگر از دلایل تخلیه نشدن آب از ماشین لباسشویی دوو، خرابی یا پاره شدن تسمه ماشین لباسشویی می باشد. تسمه بین موتور و دیگ دستگاه قرار گرفته و باعث می شود تا نیروی موتور برای چرخاندن آبکش فراهم شود. در صورتی که تسمه پاره شده باشد، فرآیند تخلیه در ماشین لباسشویی با مشکل مواجه می شود، و عملکرد پمپ تخلیه دچار مشکل می شود. در این صورت باید تسمه تعویض شود تا مشکل بر طرف شود.

مشکلات مربوط به فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو

یکی از مواردی که باید هنگام تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی حتما آن را بررسی کنید، گرفتگی فیلتر پمپ تخلیه می باشد. فیلتر پمپ تخلیه برای جلوگیری از ورود آشغال به پمپ تخلیه طراحی شده است. گاهی ممکن است که فیلتر پمپ تخلیه بخاطر پرز لباس، دکمه ی لباس ها، سکه یا هر وسیله ی دیگری، مسدود و یا خراب شود، در نتیجه پمپ تخلیه وظیفه ی  خود را به درستی انجام نمی دهد. در این صورت باید فیلتر پمپ تخلیه از دستگاه خارج شود و به خوبی شسته شود و تمیز شود و سپس در جای خود قرار گیرد. تا مشکل بر طرف شود.

نحوه ی تخلیه آب ماشین لباسشویی دوو

نحوه ی تخلیه آب ماشین لباسشویی دوو

صرف نظر از این که علت اصلی تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی دوو شما چه چیزی می باشد، ما می خواهیم به شما نحوه ی تخلیه کردن آب از دستگاه را آموزش دهیم تا شما بتوانید آب اضافی دستگاه را به صورت موقتی و به یک طریقی از دستگاه خارج کنید، تا بتوانید لباس ها را از دستگاه بیرون بیاورید و بعد به حال فرصت علت های تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی دوو را بررسی کنید. برای این منظور باید به قسمت پایین دستگاه و در سمت چپ دستگاه توجه کنید، در پوش این قسمت را جدا کنید، این در پوش، درپوش فیلتر پمپ تخلیه نام دارد.

در این مرحله ابتدا باید فرش جلوی دستگاه را جمع کنید و یک سطل و یک حوله کنار دست خود قرار دهید. حال باید فیلتر پمپ تخلیه را خارج کنید، اما اگر همین الان این کار را انجام دهید، تمام آب روی زمین جاری می شود، در نتیجه بهتر است تا ابتدا شلنگ تخلیه کوچکی که کنار فیلتر قرار دارد را به بیرون بکشید و درپوش روی شلنگ را خارج کنید و شلنگ را درون سطل قرار دهید تا آب وارد سطل شود. پس از این کار شلنگ را سر جای خود قرار دهید و اهرم پیچ مانند فیلتر پمپ تخلیه را در خلاف جهت عقربه های ساعت یعنی به سمت چپ بچرخانید تا فیلتر خارج شود، حال باید فیلتر را شستشو دهید و آن را در جای خود قرار دهید. با این روش توانستید آب را به صورت اضطراری از دستگاه خارج کنید و لباس ها را بیرون بیاورید، اما حالا باید به فکر تعمیر اساسی دستگاهتان باشید تا مشکل دستگاهتان به طور کامل بر طرف شود.

نکات تکمیلی

ما در این مقاله به رایج ترین ایرادات در رابطه با عدم تخلیه آب از ماشین لباسشویی دوو اشاره کردیم، و سعی کردیم تا راه حل هایی را برای رفع این مشکل بیان کنیم. برخی از این راه حل ها، ساده بودند و خودتان می توانید آن ها را انجام دهید، اما برخی دیگر از این روش ها کمی سخت و پیچیده می باشند، که نیاز است تا یک فرد حرفه ای و با تجربه، مشکل را بر طرف کند، در نتیجه در صورتی که مهارت و تخصص کافی در زمینه ی تعمیرات ماشین لباسشویی دوو را دارا نمی باشید، بهتر است تا کار را به افراد متخصص از مرکز تعمیرات مجاز لوازم خانگی دوو مانند مرکز تعمیرات دوو پشتیبان بسپارید تا دستگاه شما به بهترین شکل ممکن تعمیر شود. همچنین توجه کنید، که قبل از هر گونه بررسی و یا تعمیر، حتما دستگاه را از برق جدا کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4.5]

1 thought on “تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی دوو”

  1. ممنونم‌ با راهنمایی شما و شلنگ زدن از خروجی مشکل تخلیه آب حل شد . هرچند فیلتر هم خیلی کثیف شده بود .

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش