علت خشک نشدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی دوو

علت خشک نشدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی دوو

برند دوو به دلیل کیفیت بالا و خدمات پس از فروش همچنان جزء برندهای پیشتاز صنعت لوازم خانگی است. ماشین لباسشویی دوو نیز، از قدیم طرفداران و مشتریان زیادی داشته و دارد، به‌طوری‌که کمتر دچار مشکل و خرابی می‌شود؛ اما خرابی لوازم خانگی برقی، یکی از اتفاقات ساده‌ زندگی روزمره همه ما است و این موضوع در مورد ماشین لباسشویی دوو نیز، صدق می‌کند. هرچند که خدمات پس از فروش و تعمیرکاران متخصص و ماهر ماشین لباسشویی دوو به‌راحتی در دسترس هستند. مصرف کنندگان ماشین لباسشویی دوو، به‌طور معمول با مشکل خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی دویا به عبارتی نرفتن روی خشک‌کن دستگاه مواجه می‌شوند، به‌طوری‌که دستگاه پس از شستشوی لباس‌ها، آن‌ها را خیس یا نیمه خیس تحویل می‌دهد.

از کار افتادن خشک‌کن ماشین لباسشویی می‌تواند به عوامل متعددی بستگی داشته باشد. در این مقاله از مرکز خدمات تعمیرات دوو دوو پشتیبان، اطلاعاتی در زمینه دلایل کار نکردن خشک‌کن ماشین لباسشویی دوو و راه‌حل برطرف کردن آن‌ها داده شده است. بعضی از دلایل خشک نشدن لباس‌ها توسط ماشین لباسشویی دوو، به تخصص و مهارت زیادی نیاز نداشته و به‌راحتی قابل برطرف شدن هستند، اما برخی از علت‌ها، نیاز به تخصص داشته و حتماً باید توسط تعمیرکار متخصص ماهر ماشین لباسشویی دوو برطرف شوند.

اگر خشک‌کن ماشین لباسشویی دوو کار نکرد، چه اقدامی انجام دهیم؟

اگر خشک‌کن ماشین لباسشویی دوو کار نکرد، چه اقدامی انجام دهیم؟

وقتی خشک‌کن ماشین لباسشویی دوو کار نمی‌کند، اولین و بهترین اقدام، ریست کردن ماشین است. طریقه ریست کردن ماشین لباسشویی دوو در دفترچه راهنمای آن به‌طور کامل توضیح داده شده است که می‌توانید از آن مواقع موردنیاز، استفاده کنید. ریست کردن ماشین لباسشویی به‌صورت دستی،‌ در طی مراحل زیر است.

 1. ابتدا دستگاه را خاموش کرده و از پریز برق بکشید.
 2. بعد از حدود یک دقیقه، دوباره ماشین لباسشویی دوو را به برق وصل کنید.
 3. بعد از این مرحله، حدود 6 بار درب ماشین لباسشویی دوو را باز و بسته کنید. توجه داشته باشید که مدت زمان هر کدام از باز کردن‌ها باید حدود ۱۲ ثانیه طول بکشد تا دستگاه به‌طور صحیح ریست شود.

 چرا ماشین لباسشویی دوو لباس‌ها را خشک نمی‌کند؟

 چرا ماشین لباسشویی دوو لباس‌ها را خشک نمی‌کند؟

دلایل بسیاری در خشک نشدن لباس‌ها توسط خشک‌کن ماشین لباسشویی دوو دخیل هستند. برخی از مهم‌ترین آن‌ها را در این قسمت، بررسی کرده و راه‌های رفع آن‌ها را بیان خواهیم کرد.

 • تاخیا تاکو خراب شده است.

قطعه‌ای به نام تاخیا تاکو، سرعت چرخش موتور ماشین لباسشویی دوو را اندازه‌گیری کرده و اطلاعات آن را به برد الکترونیکی منتقل می‌کند، اگر تاکومتر نتواند سرعت چرخش موتور را به‌طور صحیح، اندازه‌گیری کند، صفحه‌نمایش دستگاه، ارور می‌دهد و در این شرایط دور تند ماشین لباسشویی اجرا نخواهد شد. تاکومتر را عوض کنید، مشکل خشک نشدن لباس‌ها برطرف خواهد شد. البته این کار باید توسط تعمیرکار متخصص و ماهر ماشین لباسشویی دوو انجام شود.

 • ایراد از خازن ماشین لباسشویی دوو است.

اگر یکی از خازن‌های ماشین لباسشویی خراب شود یا دچار مشکلی شده باشد، دستگاه درست کار نمی‌کند. در این حالت، ماشین لباسشویی در زمان کار کردن یک تکان می‌خورد و بعد متوقف می‌شود. در این صورت، قطعات ماشین لباسشویی دوو را بررسی کرده و اگر خازنی نیاز به تعویض داشته باشد آن را عوض کنید تا مشکل خشک‌کن دستگاه حل شود.

 • دکمه خشک‌کن خراب شده است.

تنظیم خشک‌کردن و آب‌گرفتگی لباس‌ها توسط دکمه خشک‌کن انجام می‌شود. اگر این دکمه خراب شود باید توسط تعمیرکار متخصص ماهر عیب آن برطرف شود تا مشکل حل شود.

 • بیش از ظرفیت دیگ ماشین لباسشویی، در آن لباس ریخته‌اید.

هر ماشین لباسشویی ظرفیت مشخصی دارد، اگر بیشتر از ظرفیت دیگ ماشین از آن استفاده کنید، ممکن است مشکلاتی برای قطعات آن به وجود بیاید. از عوارض استفاده بیش از ظرفیت و حجم استاندارد دیگ ماشین لباسشویی دوو، می‌تواند خرابی خشک‌کن باشد. زمانی که شما حجم زیادی از لباس‌ها را به داخل لباسشویی می‌ریزید، دستگاه خشک‌کن نمی‌تواند عملکرد مناسبی داشته باشد؛ بنابراین، لباس‌ها خیس یا نیمه خشک باقی می‌مانند و باید آن‌ها را به همان صورت از لباسشویی خارج کنید. استفاده از حجم بیشتر از حد مجاز دستگاه، باعث اختلال در کارکرد ماشین لباسشویی نیز می‌شود و علاوه بر خرابی خشک‌کن، ممکن است به قطعات دیگر دستگاه نیز، آسیب وارد کند و این موضوع منجر به هزینه سنگین تعمیر و راه‌اندازی مجدد ماشین لباسشویی دوو بشود. دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی دوو و همچنین اینترنت، اطلاعات جامعی در مورد ظرفیت و طریقه کارکردن با دستگاه داده شده است.

 • گرفتگی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی باعث کار نکردن خشک‌کن دستگاه شده است.

وظیفه پمپ تخلیه، خالی کردن آب کثیف از داخل دیگ ماشین لباسشویی است. اگر پرزهای لباس یا اشیاء جا مانده در لباس‌ها مانند سکه، پوست تخمه، دستمال، سنجاق و… در داخل پمپ تخلیه گیر کرده باشند، مسدود بودن و گرفتگی پمپ، باعث می‌شود که آب کثیف نتواند از داخل ماشین لباسشویی خالی شود، بنابراین خشک‌کن نمی‌تواند لباس‌ها را خشک کند و آن‌ها را خیس یا نیمه خیس تحویل می‌دهد. اگر گرفتگی پمپ تخلیه رفع شود مشکل خشک نشدن لباس‌ها، برطرف خواهد شد.

 • ایراد و خرابی از پمپ تخلیه ماشین لباسشویی است.

زمانی که مدت زمان کار لباسشویی به انتها نزدیک می‌شود،‌ پمپ تخلیه، شروع به کار می‌کند و آب‌های کثیف حاصل از شستشوی لباس‌ها را خالی خواهد کرد. اگر پمپ تخلیه، دچار خرابی یا پارگی بشود باید توسط تعمیرکار متخصص ماهر بررسی شود. تعمیر یا تعویض پمپ، مشکل خشک نشدن لباس‌ها را برطرف خواهد کرد.

 • شیلنگ تخلیه آب دچار انسداد و گرفتگی شده است.

شیلنگ تخلیه آب به پمپ تخلیه متصل شده است. پمپ، آب کثیف را از طریق شیلنگ خارج می‌کند. اگر این شیلنگ دچار گرفتگی یا پارگی شده باشد عملیات تخلیه آب، به‌کندی صورت می‌گیرد؛ بنابراین لباس‌ها خشک نشده یا نیمه خشک باقی می‌مانند و عمل خشک‌کردن به‌طور صحیح انجام نمی‌شود. رفع انسداد یا تعویض شیلنگ تخلیه آب، مشکل خشک نشدن لباس‌ها را برطرف خواهد کرد.

 • خرابی و ایراد به خاطر موتور ماشین لباسشویی دوو است.

موتور ماشین لباسشویی دارای شفت بوده که باعث چرخش آن می‌شود، این چرخش موجب چرخش تسمه پیچیده شده دور مخزن خشک‌کن می‌شود. با چرخش و حرکت این قسمت‌ها، مخزن دستگاه در طول فرایند خشک‌کن، حرکت کرده و می‌چرخد. اگر موتور دستگاه در اثر کار کردن زیاد داغ بشود ممکن است برای مدتی از کار بیفتد، تعمیر یا تعویض موتور توسط تعمیرکار متخصص ماهر ماشین لباسشویی دوو، مشکل خشک‌کن را برطرف خواهد کرد.

 • ایراد و خرابی از تایمر صفحه کنترل ماشین لباسشویی دوو است.

توسط تایمر ماشین لباسشویی، زمان خشک شدن لباس‌ها تنظیم می‌شود. شما با چرخاندن دکمه کنترل تایمر، می‌توانید زمان خشک شدن لباس‌ها را به لباسشویی اعلام کنید. اگر تایمر دستگاه، خراب شده باشد ممکن است خشک‌کن درست عمل نکند، با تعویض تایمر دستگاه، مشکل خشک نشدن لباس‌ها برطرف خواهد شد.

 • تایمر به‌طور صحیح تنظیم نشده است.

با چرخاندن دکمه کنترل تایمر بر روی صفحه کنترل، زمان خشک شدن لباس‌ها تنظیم می‌شوند.  اگر برنامه‌های خشک‌کردن لباس‌ها درست تنظیم نشوند خشک‌کن درست عمل نمی‌کند، بنابراین لباس‌ها به‌صورت خیس یا نیمه خیس باقی می‌مانند. تنظیم صحیح و درست تایمر، مشکل خشک نشدن لباس‌ها را برطرف خواهد کرد.

 • خشک‌کن به‌کندی می‌چرخد.

اگر تسمه ماشین لباسشویی دچار شل شدگی شود، خشک‌کن ماشین لباسشویی خیلی کند کار می‌کند. راه‌حل آن، محکم کردن تسمه ماشین در جای درست و صحیح است.

 • اتصالات برق به خشک‌کن ماشین لباسشویی قطع شده است.

اتصالات صحیح برق در ماشین لباسشویی، باعث روشن بودن آن و انجام صحیح عملیات شستشو و خشک‌کردن می‌شود. زمانی که اتصالات دستگاه دچار قطعی شود به خشک‌کن، جریان برق نمی‌رسد و در نتیجه عملیات خشک‌کردن لباس‌ها، به‌طور صحیح انجام نمی‌شود.

خرابی پریز برق، قطع شدن سیم‌های داخل ماشین لباسشویی، نوسانات برق، خرابی برد الکترونیکی و سوختن ترانس برد از دلایل فنی مشکل اتصالات برق هستند که قطعی یا اتصالی برق در هر کدام از این قطعات، باعث عدم جریان برق به خشک‌کن دستگاه شده و عملیات خشک‌کردن لباس‌ها با مشکل مواجه خواهد شد. خرابی پریز ساده‌ترین قطعی اتصال برق در دستگاه است، در صورتی که پریز خراب شده باشد خودتان به‌راحتی می‌توانید آن را تعویض کنید، اما بررسی و رفع مشکل و خرابی سیم‌کشی‌های داخلی، خرابی برد الکتریکی و ترانس برد باید حتماً توسط تعمیرکار متخصص ماهر ماشین لباسشویی دوو انجام شود تا مشکل خشک نکردن دستگاه برطرف گردد.

 • ترانسبرد الکترونیکی دستگاه دچار آسیب شده است.

بخش مهمی از ماشین لباسشویی دوو، ترانسبرد الکترونیکی آن است. دستورات وارد شده از طرف کاربر در قسمت ترانسبرد الکترونیکی پردازش شده و اجرا می‌شوند. برخی اوقات ممکن است با آسیب و خرابی ترانسبرد الکترونیکی، عملیات خشک‌شدن لباس‌ها به‌طور صحیح انجام نشود. در این شرایط مشکل خشک نشدن لباس‌ها باید توسط تعمیرکار متخصص ماهر ماشین لباسشویی دوو رفع شود. ناگفته نماند که مراقبت و نگهداری صحیح از ماشین لباسشویی باعث طولانی‌تر شدن عمر ترانسبرد الکترونیکی خواهد شد.

 آیا برطرف کردن مشکل خشک نکردن ماشین لباسشویی دوو اهمیت دارد؟

 آیا برطرف کردن مشکل خشک نکردن ماشین لباسشویی دوو اهمیت دارد؟

اگر مشکل خشک نکردن ماشین لباسشویی دوو جدی گرفته نشود، ممکن است فشار به دیگر قطعات دستگاه آمده و سایر قسمت‌های ماشین لباسشویی دوو نیز، دچار ایرادات اساسی شوند به‌طوری‌که ماشین ازکارافتاده و در آینده‌ای نزدیک هزینه سنگینی برای تعمیر و راه‌اندازی آن لازم باشد. بهتر است با مشاهده کوچک‌ترین ایرادی درصدد رفع آن برآیید و در صورتی که مشکل دستگاه، فنی است با یک تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی دوو تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

4 thoughts on “علت خشک نشدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی دوو”

 1. علیرضا کاظمی

  سلام ماشین لباسشویی من با لباس کم مثلا چهارتا پیراهن هیچ مشکلی نداره اما کافیه تعداد لباسها زیادتر بشه مثلا هشت تا پیراهن اونوقته که دیگش الاکلنگی میشه تست کردم تسمه و خازن مشکلی ندارند اگر ممکن هست راهنمایی بفرمایید

 2. سلام خسته نباشید
  ماشین لباسشویی من لباس وکامل میشوره ولی اون ده دقیقه آخر چندبار بوق میزنه وخاموش میشه و وقتی در وباز میکنم میبینم لباس هام هنوز خیسه
  میشه بگید مشکلش چیه

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش