علت خاموش شدن ماشین لباسشویی دوو حین کار

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی دوو حین کار

مشکلات مختلفی مثل از کار افتادن دکمه‌ها ممکن است برای ماشین لباسشویی های دوو ایجاد شود. یکی از رایج‌ترین مشکلات در این ماشین لباسشویی ها، خاموش شدن ناگهانی آن ها است. به این معنی که ماشین لباسشویی هنگام کار به طور ناگهانی از کار ایستاده و خاموش می شود. البته چنین مشکلاتی قابل حل هستند اما برای رفع آن ها ابتدا باید دلایل بروز این مشکلات مشخص شوند. در این مطلب از مرکز خدمات پس از فروش دوو دوو پشتیبان به بررسی دلایل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی دوو حین کار و روش های رفع آن ها بپردازیم، بنابراین با ما همراه باشید

چرا ممکن است ماشین لباسشویی دوو حین کار خاموش شود؟

چرا ممکن است ماشین لباسشویی دوو حین کار خاموش شود؟

معمولا مشکل خاموش شدن ناگهانی برای ماشین لیاسشویی‌هایی که زیاد از آن ها استفاده شده به وجود می آید. به این معنی که در ماشین لباسشویی های تازه خریداری شده چنین مشکلی یا به وجود  نمی آید یا به ندرت پیش خواهد آمد. یعنی ممکن است به دلیل نگهداری و استفاده نادرست از ماشین لباسشویی دوو تازه خریداری شده، مشکل خاموش شدن ناگهانی به وجود آید. اما قبل از بررسی روش های حل این مشکل، باید دلایل بروز آن را بشناسید.

از جمله این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قطع بودن جریان برق خانه
 • ایراد در کابل برق ماشین لباسشویی
 • خرابی در محافظ برق دستگاه
 • خرابی پارازیت گیر ماشین لباسشویی
 • ایراد در برد الکترونیکی دستگاه
 • وجود اضافه بار در ماشین لباسشویی
 • جمع شدن بیش از حد آب در ماشین لباسشویی
 • خرابی در تایمر مکانیکی دستگاه

قطعی در اتصال جریان برق ماشین لباسشویی دوو

اولین دلیل احتمالی خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی دوو قطعی برق خانه است. این احتمال وجود دارد که حین کار کردن ماشین لباسشویی، برق خانه قطع شود و یا به دلیل نوسانات برق، فیوز بپرد. اما حالت دیگری وجود دارد که به کابل های برق ماشین لباسشویی مربوط می شود. یعنی ممکن است کابل برق دستگاه قطعی یا اتصالی داشته باشد و جریان برق را به دستگاه منتقل نکند. البته این احتمال هم وجود دارد که دوشاخه کابل برق یا پریز قطعی یا اتصالی داشته باشند. به همین دلیل ممکن است جریان برق وارد ماشین لباسشویی نشود.

خرابی در محافظ برق دستگاه؛ از دلایل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی دوو

معمولا برای اینکه نوسانات جریان برق باعث خرابی وسایل برق نشود، از یک محافظ برق استفاده می شود. در واقع این محافظ مستقیم به برق خانه وصل شده و وسیله برقی به محافظ متصل می شود. باید بدانید که محافظ برق یک قطعه الکتریکی به شمار می روند که به مرور زمان ممکن است در آن ایراد یا قطعی به وجود آید. در صورتی که محافظ برق ایراد پیدا کند، جریان نوسان‌دار را از خود عبور داده و ممکن است باعث خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی دوو شود.

خرابی  پارازیت گیر ماشین لباسشویی

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است باعث خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی دوو شود، قطعه خازن پارازیت گیر دستگاه است. این قطعه در واقع وظیفه جلوگیری از عبور پارازیت و نواسانات جریان برق به داخل دستگاه را بر عهده دارد. در صورتی که خازن  پارازیت گیر ایراد پیدا کرده و به درستی عمل نکند، نوسانات جریان برق خنثی نشده و مستقیم وارد دستگاه می شوند. در نتیجه این احتمال وجود دارد که نوسانات برق باعث خاموش شدن ماشین لباسشویی دوو حین کار شود.

ایراد در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

برد الکتریکی ماشین لباسشویی های جدید مهمترین قطعه در این دستگاه است. این قطعه وظیفه برنامه ریزی و ارسال فرمان به دستگاه را بر عهده دارد. خراب شدن برد الکتریکی می تواند باعث ایجاد اختلال در کل دستگاه شود. این قطعه در واقع عملکردی مانند تایمر مکانیکی در ماشین لباسشویی های قدیمی دارد.  در صورت خراب شدن برد الکتریکی، دستگاه فرمآن ها را به درستی دریافت نمی کند. در نتیجه این فرایند، ماشین لباسشویی دوو به طور ناگهانی حین کار خاموش می شود.

وجود اضافه بار در ماشین لباسشویی

گاهی ممکن است بیش از حد ظرفیت دستگاه، لباس در داخل آن قرار دهید. در چنین شرایطی به موتور و درام ماشین لباسشویی فشار زیادی وارد خواهد شد. چرا که موتور دستگاه برای چرخیدن مجبور می شود برق بسیار زیادی را مصرف کند و در نتیجه موتور آمپر اضافی برای چرخش استفاده خواهد کرد. زمانی که شدت جریان و آمپر بالا می رود، موتور داغ می شود. به همین دلیل سنسورهای ماشین لباسشویی برای اینکه از سوختن موتور  جلوگیری کنند، دستگاه را خاموش خواهند کرد.

جمع شدن بش از حد آب در ماشین لباسشویی دوو

یکی دیگر از دلایل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی دوو در حین کار، می تواند عملکرد نادرست هیدروستات، شیر برقی و برد الکترونیکی باشد. هیدروستات در واقع سنسور آب ماشین لباسشویی است که  که وظیفه تشخیص میزان آب در فرایند آبگیری را بر عهده دارد. سپس میزان آب را به برد الکترونیکی اطلاع داده تا برد الکترونیکی، شیر برقی را برای انجام آبگیری در مدار قرار دهد.  باید بدانید که هنگام آبگیری، آب وارد شیلنگ هیدروستات می شود. سپس هوای داخل شیلنگ فشرده شده و با فشار آوردن به هیدروستات، باعث فعال شدن پلاتین‌ها و قطع شدن آب خواهد شد.

در نهایت هیدروستات به برد الکترونیکی اطلاع می دهد تا آبگیری را قطع کند. برد الکترونیکی با دریافت این فرمان، شیر برقی را از مدار خارج کرده و به آبگیری پایان می دهد. در صورتی که یکی از این سه قطعه و یا هر سه آن ها به درستی عمل نکنند، این احتمال وجود دارد که عمل آبگیری قطع نشده و بیش از حد ظرفیت ماشین لباسشویی آب وارد آن شود. در نتیجه ممکن است ماشین لباسشویی دوو حین کار به طور ناگهانی خاموش شود.

خرابی در تایمر مکانیکی ماشین لباسشویی

در ماشین لباسشویی های قدیمی به جای برد الکترونیکی، یک تایمر مکانیکی وجود دارد. وظیفه کنترل وضعیت ماشین لباسشویی در حالت های مختلف بر عهده تایمر مکانیکی است. این قطعه از چند چرخ دنده تشکیل شده که هرز شدن آن ها ممکن است باعث خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی دوو شود. این احتمال هم وجود دارد که پلاتین های تایمر کثیف شده باشند و باعث خاموشی نگهانی دستگاه شوند.

راهکارهای رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی دوو

راهکارهای رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی دوو

هر یک از موارد ذکر شده به نحوی ممکن است باعث خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی حین کار شوند. اما باید بدانید که برای هر کدام یک راه حل وجود دارد و می توان با انجام برخی از کارها، نسبت به رفع این مشکل اقدام کرد. از جمله راهکارها و اقدامات لازم برای حل مشکل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قطعی اتصال جریان برق به ماشین لباسشویی: ابتدا چک کنید که برق خانه قطع نباشد. سپس کابل‌ها و اتصالات دستگاه را بررسی کنید
 • خرابی در محافظ برق دستگاه: در صورت خراب بودن محافظ آن را تعمیر کرده و در صورت لزوم تعویض کنید
 • خرابی پارازیت گیر ماشین لباسشویی: اگر این قطعه خراب شد حتما آن را تعویض کنید
 • ایراد در برد الکترونیکی دستگاه: این قطعه در بیشتر مواقع قابل تعمیر است. در صورتی که IC آن خراب شده باشد، قطعه باید تعویض شود
 • وجود اضافه بار در ماشین لباسشویی: مقدار لباس های داخل دستگاه را کمتر کنید
 • جمع شدن بیش از حد آب در ماشین لباسشویی: ابتدا شیر آب ورودی دستگاه را بسته و بعد با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید
 • خرابی در تایمر مکانیکی دستگاه: به سرویس کردن تایمر بپردازید. یعنی پلاتین های آن را شستشو داده و چرخ دنده های هرز را تعویض یا روغنکاری کنید

به‌راحتی مشکل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی دوو را حل کنید

به‌راحتی مشکل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی دوو را حل کنید

مشکل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی دوو در حین کار، از مواردی است که بلافاصله باید نسبت به تعمیر آن توسط تعمیرکار متخصص در زمبنه تعمیر لباسشویی دوو اقدام کرد. چرا که در صورت تعمیر نکردن به موقع ممکن است ماشین لباسشویی به کلی از کار بیفتد و مجبور شوید یک ماشین لباسشویی دیگر بخرید. بنابراین با انجام راهکارهای ساده‌ای که اشاره کردیم، از بروز مشکلات بعدی برای ماشین لباسشویی خود جلوگیری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 2.8]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش