علت خرابی برد ماشین لباسشویی دوو و نحوه تعمیر برد الکترونیکی

علت خرابی برد ماشین لباسشویی دوو و نحوه تعمیر برد الکترونیکی

ایجاد خرابی در برد ماشین‌های لباسشویی دوو

برد را می‌توان به عنوان اصلی‌ترین قطعه یک ماشین لباسشویی نام برد که وظایف بسیاری مهمی در این وسیله الکتریکی دارد. از وظایف اصلی برد ماشین لباسشویی دوو می‌توان به کنترل، هدایت و نظارت بر دیگر قطعات لباسشویی اشاره کرد. در طول زمان و با کار کردن ماشین لباسشویی دوو ممکن است برد این وسیله با مشکل روبرو شود. با وجود تکنولوژی پیشرفته‌ای که شرکت دوو در محصولات خود قرار داده است، باز هم امکان خرابی برد این وسایل وجود دارد. در ادامه این مقاله که توسط مرکز خدمات تعمیرات دوو دوو پشتیبان تهیه شده است با ما همراه شوید.

دلایل خرابی و تعمیر برد ماشین لباسشویی دوو

دلایل خرابی و تعمیر برد ماشین لباسشویی دوو

یکی از نکاتی که پیش از پرداختن به دلایل خرابی و تعمیر برد ماشین لباسشویی دوو باید آن را بررسی کنیم، چگونگی تشخیص خرابی این قطعه مهم و گران می‌باشد. خیلی از دارندگان این وسایل نمی‌دانند که در چه صورتی برد ماشین‌ لباسشویی آن‌ها با خرابی مواجه شده است. نشانه‌های مختلفی برای خرابی برد این وسایل شرکت دوو وجود دارد که اصلی‌ترین آن تغییر کردن برنامه شستشوی لباسشویی می‌باشد. به عبارت دیگر اگر برنامه شستشوی لباسشویی شما با مشکل مواجه شد و لباس‌ها به خوبی شسته نمی‌شدند، به احتمال بسیار زیاد برد ماشین لباسشویی با مشکل مواجه شده است.

از نشانه‌های دیگر خراب شدن برد ماشین لباسشویی دوو می‌توان به خاموشی پنل جلویی این وسایل، ایجاد صداهای نامتعارف در حین شستشو، قطع و وصل شدن روند شستشو و قطع ناگهانی و خاموش شدن لباسشویی در هنگام شستن لباس‌ها اشاره کرد. لازم به ذکر است که در صورت مشاهده چنین علائمی سریعا با یک کارشناس تماس بگیرید. اگر به این نشانه‌ها بی توجهی شود ممکن است با هزینه‌های بیشتری برای تعمیر لباسشویی خود روبرو شوید.

تغییر فشار ناگهانی برق

تغییر فشار ناگهانی برق یکی از آن دلایل رایجی است که ما کنترلی بر روی آن نداریم. این عامل در ایران به تعداد زیادی وسایل خونگی آسیب میزند که دارندگان وسایل منزل را به فکر تعمیر برد ماشین لباسشویی دوو خود می‌اندازد. برد ماشین لباسشویی‌های دوو نیز دارای خازن‌ها و قطعات حساسی است که با کوچک‌ترین نوسان برق ممکن است دچار خرابی شوند.

برای جلوگیری از خرابی ناشی از تغییر فشار ناگهانی برق حتما لباسشویی خود را به یک محافظ متصل کنید. این راهکار به شما کمک می‌کند تا اشکالات ناشی از نوسانات برق را به حداقل برسانید. با این وجود این راهکار احتمال سوختگی برد بر اثر نوسانات برق را به صفر نمی‌رساند و ممکن است با این حال نیز برد ماشین لباسشویی شما دچار ایراد شود.

درصورتی که برد ماشین لباسشویی دوو بر اثر تغییر فشار ناگهانی برق دچار ایراد شد، سریعا با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید. در صورتی که نوسان جزئی بوده باشد، امکان تعمیر برد ماشین لباسشویی دوو وجود دارد اما اگر جزئی نبوده باشد باید این قطعه را تعویض کنید.

ریختن آب بر روی قطعات لباسشویی

یکی دیگر از دلایل رایج خرابی وسایل آشپزخانه مانند ماشین لباسشویی دوو ریختن و نفوذ آب به قطعاتی مهمی مانند برد این وسایل است. جالب است بدانید که گاهی اوقات شما باعث ایجاد این مشکل نشوید و خرابی یکی از قطعات داخلی لباسشویی دوو باعث ریختن آب بر روی برد این وسایل خانگی شوند.

اگر در قطعات داخلی یخچال‌های دوو نقصی به وجود آید برای مثال اگر لوله آبرسان دچار نشتی شود، ممکن است بدون این که اطلاعی داشته باشید، برد یخچال شما خراب شود. ریختن آب بر روی این قطعه مهم وسایل آشپزخانه باعث اتصالی مدارهای آن می‌شود. در این حالت به احتمال زیاد به تعمیر برد ماشین لباسشویی دوو نیاز نخواهید داشت زیرا باید قطعه را تعویض کنید.

رعایت نکردن وزن مناسب لباس‌ها

رعایت نکردن وزن مناسب لباس‌ها برای شستشو در لباسشویی‌های دوو امکان خرابی برد این وسایل را به همراه دارد. این کار باعث فشاری زیادی به لباسشویی می‌شود و ممکن است برد یا قطعات دیگر این وسایل را دچار مشکل کند. برای پیشگیری از این مشکل همواره توجه داشته باشید که مقداری کم‌تر از حد مجاز لباسشویی در آن لباس بریزید.

در صورت خرابی ناشی از وزن زیاد لباس‌ها علائمی مانند ایجاد صداهای نامناسب و کندی در عملکرد لباسشویی مشاهده خواهید کرد. در صورت مشاهده این نوع علائم باید سریعا برای تعمیر برد ماشین لباسشویی دوو خود اقدام کنید. خرابی ناشی از وزن زیاد لباس ممکن است بخش کوچکی از برد را خراب کند، اما همین بخش کوچک باعث می‌شود لباسشویی شما عملکرد مناسبی نداشته باشد.

خرابی در طول زمان

از دیگر مشکلاتی که باید در نظر داشت خرابی برد ماشین لباسشویی دوو در طول زمان است. با وجود این که تمامی قطعات وسایل خانگی دوو دارای پیشرفته‌ترین تکنولوژی روز دنیا هستند، امکان خرابی برد ماشین لباسشویی در طول زمان وجود دارد. این خرابی علائم متعددی دارد، که یکی از مهم‌ترین آن‌ها لرزش غیر متعارف ماشین لباسشویی است.

اگر لرزش غیر متعارف را در زمانی کوتاه مانند یک یا دو سال استفاده از لباسشویی دوو خود شاهد بودید، احتمالا مشکل به دلیل تراز نبودن مکان لباسشویی است. در برخی از موراد نیز برد ماشین لباسشویی سبب می‌شود تا این وسیله لرزش شدید داشته باشید. برای جلوگیری از خرابی لباسشویی خود در طول زمان می‌توانید برخی از اقدامات را برای پیشگیری این عامل انجام دهید. از این اقدامات برای استفاده مناسب از لباسشویی دوو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده مناسب از حجم لباس‌ها: چنانچه حجم لباس‌هایی که قصد شستشوی آن‌ها را دارید زیاد است، در دو یا سه نوبت اقدام به شستشوی آن‌ها کنید
  • استفاده از محافظ برای اتصال لباسشویی دوو به برق: برای پیشگیری و محافظت از برد لباسشویی دوو خود حتما از محافظ‌های برق استفاده کنید. این روش یکی از مهم‌ترین روش‌های پیشگیری از خرابی این وسایل است
  • خالی کردن لباس‌ها پیش از شستشو: جالب است بدانید که برد تعداد بالایی لباسشویی در سال برای گیر کردن اشیایی مانند سکه در سیستم لباسشویی اتفاق می‌افتد. بنابراین حتما پیش از شستشوی لباس‌ها آن‌ها را از هرگونه اشیایی خالی کنید

اقدام به تعمیر برد ماشین لباسشویی دوو

اقدام به تعمیر برد ماشین لباسشویی دوو با خیالی آسوده

لباسشویی‌ها از وسایل مهم خانگی هستند که مادران خانواده استفاده بسیاری از این وسایل می‌کنند. در حقیقت لباسشویی را می‌توان پس از یخچال یکی از پر استفاده‌ترین وسایل خانه در نظر گرفت که روزی حداقل یک بار البسه اعضای خانواده را تحت شستشو قرار می‌دهد. توجه داشته باشید که این وسایل با گذشت زمان پیشرفت بسیاری داشته‌اند اما همچنان امکان خرابی دارند. خرابی برد و تعمیر این قطعه از مهم‌ترین مواردی است که باید علل و راه‌های پیشگیری از آن را بدانید و برای تعمیر آن بهتر است از یک متخصص در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی دوو کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش