ارو ue در ماشین لباسشویی دوو

ارو ue در ماشین لباسشویی دوو

ماشین‌های لباسشویی جدید تکنولوژی پیشرفته‌ای دارند. اغلب ماشین‌های لباسشویی نظیر، ماشین لباسشویی دوو به یک صفحه نمایشگر مجهز هستند. این صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی کاربردهای زیادی دارد، از جمله مهمترین کاربردهای آن می‌توان به این نکته اشاره کرد که بروز هر گونه مشکل و خرابی در ماشین لباسشویی دوو به صورت یک خطا و ارور بر روی این نمایشگر نشان داده می‌شود. پس یک راه بسیار آسان برای پی بردن به مشکلات و خرابی‌های ماشین لباسشویی است. بنابراین به جهت عیب یابی بهتر ماشین لباسشویی دوو بهتر است تا با ارورهای مختلفی که بر روی صفحه نمایشگر آن نشان داده می‌شود، بیشتر آشنا شوید و مفهوم هر یک را بدانید.

ای جمله ارورهای نمایش داده شده می‌توان به ارور ue اشاره کرد. به طور کلی در ماشین های لباسشویی دوو ارورهای متفاوتی چون: ارور LE، ارور IE، ارور OE، ارور UE، ارور E1، ارور IB،  ارور H2،  ارور H5،  ارور H6، ارور H8، ارور PFE، ارور PFE بروز می‌کند. از آنجایی که اکثر این ارور ها بصورت ساده وبدون نیاز به تکنسین ماهر می تواند برطرف شود، آگاهی از بروز این ارور و روشهای ساده رفع آن‌ها برای مصرف کنندگان این دستگاه ها بسیار کاربردی و سودمند خواهد بود. در این مقاله که توسط مرکز خدمات تعمیرات لوازم خانگی دوو دوو پشتیبان تهیه شده است قصد داریم که علل بروز یکی ارور ue و چگونگی برطرف کردن آن را بررسی کنیم‌. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد با ما همراه باشید.

دلایل ارور ue در ماشین لباسشویی دوو

چنانچه یکی از قطعات دستگاه ماشین لباسشویی دوو دچار مشکلی شود و عملکرد آن مختل گردد، این مشکل را به صورت کد خطابی در صفحه نمایش نشان می‌دهد. اگر مصرف کننده ماشین لباشویی با این کدها آشنایی داشته باشد می‌توان ایراد و مشکل را بررسی و برطرف کند. یکی از این کد خطاها ارور UE می‌باشد که به دلیل تراز نبودن دستگاه و عدم چرخش دیگ ماشین لباسشویی رخ می‌دهد. در ادامه علل بروز ارور را بررسی و روشهای رفع این خطا را بیان می‌کنیم.

عدم تعادل لباسشویی و تراز نبودن آن:

علت اصلی بروز ارور UE عدم تعادل و تراز نبودن ماشین لباسشویی می‌باشد. عدم تعادل و نادرست قرار گرفتن لباس ها در ماشین لباسشویی باعث می‌شود که دیگ ماشین به درستی نچرخد و در فرایند شستشو اختلال ایجاد شود. همچنین این خطا باعث تولید صدای زیاد در دستگاه می‌شود. گاهی قرار دادن لباس های حجیم مثل پتو و روفروشی باعث بروز ارور UE می‌شود. با توجه به این دلایل که موجب بروز ارور UE می‌شود بهترین روش برای جلوگیری از بروز این ارور این است ک از قرار دادن لباس های حجیم مثل پتو و روفرشی در ماشین اجتناب کنید.   بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی دوو لباس در آن قرار ندهید.

عدم تعادل لباس‌ها در ماشین لباسشویی دوو:

برای اینکه لباس‌ها را در ماشین لباسشویی بشویید، بهترین کار این است که لباس‌ها را با توجه به جنس و رنگ آنها تفکیک کنید. شاید برای شما هم این حالت اتفاق افتاده باشد که چندین رنگ‌ مختلف لباس را با یکدیگر درون ماشین لباسشویی قرار داده باشید و در نهایت به دلیل رنگ داد برخی از پارچه‌ها رنگ تمام لباس‌‌های شما خراب شده باشد. برای جلوگیری از بروز چنین حالتی بهترین کار این است که قبل از ریختن لباس‌ها درون لباسشویی برای شستن آنها را تفکیک کرده و لباس‌هایی که جنس یا رنگ مشترک دارند را با یکدیگر درون لبایشویی بیندازید.

چنانچه لباسهای ناهمجنس و مخلوط لباس های سبک و سنگین را در ماشین لباسشویی قرار دهیم، به خاطر عدم تعادل بین لباسها عملکرد دستگاه دچار مشکل می‌شود و لباسها بهم می‌پیچد. به همین دلیل وقتی لباسهای نامتعادل را در ماشین قرار می‌دهید ماشین نمی‌تواند تعادل دیگ را برقرار کند. در نتیجه عدم تعادل دیگ چرخنده لباسشوییی دوو عملکرد شستشو رو متوقف می‌کند و ارور UE را نمایش می‌دهد. برای رفع این ارور می‌توانید به سادگی درب ماشین لباسشویی را باز کرده و لباسها را بصورت متوازن در دیگ ماشین قرار دهید و فرایند شستشو را از سر بگیرید.

 تراز نبودن ماشین لباسشویی دوو:

به طور کلی نصب و راه اندازی اولیه هر وسیله برقی از اهمیت بالایی برخوردار است‌. نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی دوو از این قاعده مستثنی نیست. بهترین کار این است که نصب و راه اندازی آن توسط شخصی متخصص در این زمینه انجام شود. به این ترتیب از مشکلاتی که به دلیل عدم تعادل لباسشویی به وجود می‌آید، جلوگیری می‌شود. اگر در آغاز استفاده از ماشین لباسشویی دوو ارور UE نمایش داده می‌شود احتمالا دستگاه در محل خود بصورت تراز قرار نگرفته است. به همین علت برای رفع این ارور می‌توانید از یک تعمیرکار ماهر برای تراز کردن دستگاه کمک بگیرید و اگر خودتان تمایل به انجام اینکار دارید باید چند نکته را در نظر داشته باشید.

از جمله نکات مورد توجه به جهت تراز کردن لباسشویی دوو این است که برای تراز کردن ماشین لباسشویی فقط باید پایه های جلویی را تراز کنید و پایه های عقبی بطور خودکار تنظیم می‌شود. به این ترتیب تنها ضامن قفل پایه‌های جلویی را باز کنید و براساس فاصله ماشین تا زمین آنها را تراز کنید. بهتر است پایه ها را روی فاصله کمی قرار دهید تا از زمین فاصله زیادی نداشته باشند. برای اطمینان پایه های عقبی را هم بررسی کنید و اگر تراز نشده بود آنها را هم بصورت دستی تنظیم کنید. در مرحله آخر باید ضامن قفل پایه ها را ببندید و محکم کنید.

ایراد در قطعه برد الکترونیکی ماشین لباسشویی دوو: از دیگر دلایلی که بروز آن در ماشین لباسشویی سبب می‌شود تا ارور ue بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی دوو نشان داده شود، این است که قطعه برد الکترونیکی لباسشویی دچار مشکل شده باشد. ممکن است با خواندن این مطلب این سوال برای شما ایجاد شود که این قطعه چیست و چه کارهایی انجام می‌دهد؟ در پاسخ باید گفت وظیفه قطعه برد الکترونیکی ماشین لباسشویی دوو بررسی عملکرد تمام قطعات دستگاه می‌باشد. چنانچه در عملکرد هر قطعه مشکلی بوجود آید این برد الکترونیکی قادر نیست به درستی کار خود را به اتمام برساند.

برد الکترونیکی در صورتی که ماشین خشک نشود، یا آب آن تخلیه نشود دچار مشکل می‌شود. برای رفع مشکل برد الکترونیکی بهتر آن است که به تعمیر کار ماهری مراجعه کنید تا نسبت به بررسی و تعمیر این برد اقدام کند و چنانچه نیاز به تعویض باشد قطعه ای برند و اصلی را جایگزین قطعه خراب قرار دهد.

نکاتی در جهت رفع ارور ue در ماشین لباسشویی دوو

نکاتی در جهت رفع ارور ue در ماشین لباسشویی دوو:

 همیشه به میزان لباس‌هایی که درون لباسشویی می‌اندازید، دقت داشته باشید. لباس های حجیم و بیشتر از ظرفیت ماشین را در آن قرار ندهید.، از شستن ملحفه، پتو، روفرشی، حوله بزرگ، عروسک و … که به ماشین لباسشو یی فشار آورده و موجب اختلال در عملکرد آن می‌شود خودداری کنید.
به ظرفیت ماشین دقت کنید و لباس ها را براساس این ظرفیت در دستگاه قرار دهید چرا که قرار دادن لباس بیشتر یا کمتر از ظرفیت دستگاه باعث ایجاد اختلال در عملکرد ماشین می‌شود‌.، دور خشک کن ماشین را روی ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ قرار دهید. چرا که تنظیم نبودن دور خشک کن باعث ایجاد ارور UE و توقف عملکرد ماشین لباسشویی می‌شود. با استفاده از لوازم مهندسی و یا هر وسیله دیگری که می‌توان در ترازبندی را انجام داد، تراز بودن دستگاه را بررسی کنید و چنانچه دستگاه تراز نیست نسبت به تراز کردن آن اقدام کنید.

از دیگر مواردی که به جهت بررسی و رفع علت بروز ارور ue باید به آن توجه داشت این است که درب ماشین لباسشویی دوو را بررسی کنید. در برخی موارد به دلایلی درب ماشین لباسشویی به طور کامل بسته نمی‌شود. این کامل بسته نشدن درب هم از جمله مواردی است که در صورت بروز می‌توند سبب نشان دادن ارور ue بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی دوو شود. اگر علت بروز ارور نشان داده شده مشکل درب باشد، به سادگی و تنها با محکم بستن درب رفع می‌شود. در برخی موارد یک مانع سبب‌ جلوگیری از کامل بسته شدن درب می‌شود،‌ به عنوان مثال قسمتی از لباس یا پارچه‌ای بین درب گیر کرده و درب ماشین لباسشویی بسته نمی‌شود.

در برخی موارد هم مشکلات دقیق‌تر نظیر خراب شده میکروسوئیچ درب سبب جلوگیری از محکم بسته شدن درب و در نتیجه نمایش ارور ue می‌شود. اگر علت مورد دوم یعنی همان خراب شدن میکروسوییچ درب باشد، بهترین راه این است که آن را تعویض کنید. همانطور که توضیح داده شد هر یک از ارورهای نشان داده شده بر روی صفحه نمایشگر دوو یک مفهوم دارد و بنا به علتی نشان داده می‌شود. در نتیجه به طور کلی شناخت مفهوم ارورهای نمایش داده شده به شما در عیب یابی و پیدا کردن مشکلات به وجود آمده کمک زیادی می‌کند.

رفع ارور ue در ماشین لباسشویی دوو

سخن پایانی

به عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله به توضیح بیشتر درمورد مفهوم ارور ue و علت بروز آن در لباسشویی دوو پرداختیم.  بر اساس مطالب فوق در اکثر مواقع خودتان براحتی با بررسی لباسهای موجود در ماشین لباسشویی و یا تراز بودن ماشین می‌توان ارور UE را برطرف کرد. اما چنانچه انجام این کارها باعث رفع ارور UE نشود، باید علت این ارور را در مواردی چون سنسور تاخو، موتور ماشین لباسشویی، کمک ها و فنر، لاستیک درب، سیم کشی و سوکت های ماشین بررسی کرد. که بهتر است از تعمیرکاری ماهر در این زمینه کمک بگیرید. به طور کلی بهتر است به این نکته اشاره کنیم که تعمیرات ماشین لباسشویی یک تعمیرات تخصصی محسوب می‌شود که فقط باید توسط شخص متخصص در  زمینه تعمیر لباسشویی دوو انجام شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش